sobota 21. listopadu 2015

Margotkové kuličky, berušky, "lízátka" / nepečené cukroví

Na mém letošním vánočním seznamu je mnohem víc druhů cukroví, než mám vůbec šanci upéct. Ostatně jako každý rok. Pečené, nepečené, nové i osvědčené. Postupem času se ten seznam ještě prodlužuje, přestože vím, že ve výsledku budu muset udělat přísnou selekci. Vždycky si nalhávám, že ty méně šťastné druhy, které se do výběru nevejdou, vyzkouším zkrátka později. Vždyť kdo říká, že se musí péct jen a pouze v období Vánoc. Jenže to prostě nějak nefunguje. A tak ty chuděrky pravidelně přesouvám z jednoho vánočního seznamu na druhý, kde znovu čekají na svoji šanci. 

Musím se přiznat, že při každoroční selekci nejsem úplně nestranná a cukroví obsahující horu kokosu má silnou konkurenční výhodu. Není divu, že se v užším výběru opakovaně objevují výborné kokosky ze Salka, kokosové pracny, kokosové cookies s brusinkami a bílou čokoládou a v neposlední řadě i

Nepečené margotkové kuličky / berušky / "lízátka"

Výhodou tohoto cukroví je stejně jako u většiny nepečených druhů rychlá příprava. Do koulení kuliček i výroby berušek či lízátek navíc můžete zapojit i děti.


No-bake coconut balls

cca 30 - 35 ks dle velikosti

Ingredience:

/kuličky/
2 velké tyčinky Margot (po 100 g)
100 g strouhaného kokosu
30 piškotů - rozdrtit / rozemlít (cca 60 g)
80 g másla - rozpustit
1 balíček cukru s rumovou příchutí (Vitana) nebo 2 lžíce rumu (dospělácká verze), případně 2 lžíce vody s pár kapkami rumové tresti
2 - 3 lžíce marmelády (sladší druh, ideálně jahodová), pro sladší a čokoládovější variantu lze nahradit stejným množstvím čokoládové pomazánky

+ strouhaný kokos na obalení

/na berušky navíc/
upečené sušenky ve tvaru berušek z lineckého těsta
slunečnicová semínka v čokoládě na tečky
marmeláda na slepení

/na lízátka navíc/
lízátkové tyčky
rozpuštěná čokoláda
cukrové zdobení 

Postup: 
Tyčinky Margot dáme na 10 - 15 min. do mrazáku, budou se pak lépe strouhat. Poté je nastrouháme na hrubo, přidáme kokos a piškotové drobečky. Používáme-li cukr s rumovou příchutí, rozmícháme ho nejdříve ve vlažném másle (aby nám pak nechroupal mezi zuby), poté vše přidáme do suché směsi. Přidáme marmeládu / čokoládovou pomazánku a vše důkladně promícháme. Výsledná směs by měla být kompaktní a tvárná. V případě potřeby přisypeme kokos /piškotové drobečky (např. pokud jsme použili rum a směs tak více naředili), nebo naopak mléko (jsou-li pro dospěláky, tak směle přidáme rum), pokud je směs ještě příliš drobivá a nedrží pohromadě. Z těsta tvoříme kuličky, které obalujeme v kokosu. Hotové kuličky skladujeme v uzavřené krabičce v lednici. Před podáváním necháme chvíli v pokojové teplotě.

Další možností je variace na známá dortová lízátka. V tom případě doporučuji kuličky neobalovat v kokosu, ale namočit do čokolády. Špičku lízátkové tyčky namočíme do rozpuštěné čokolády (kulička pak bude lépe držet), kuličku napíchneme, celou namočíme do čokolády a před zaschnutím posypeme cukrovým zdobením či kokosem. Děti budou taková "lízátka" milovat a nejen na Vánoce :)

Máte-li hravou náladu a trochu času navíc, doporučuji vykouzlit z margotkového těsta roztomilé berušky. Budete potřebovat předem upečené berušky z lineckého nebo jiného oblíbeného těsta. Půlkulatou formičku vyložíme kouskem potravinářské folie, vtlačíme těsto, pomocí folie vyndáme, vršek obalíme v kokosu (ideálně obarveném na červeno - jak na barvení kokosu se dozvíte tady) a nahoru vtalčíme "tečky" ze slunečnícových semínek v čokoládě. Pak už jen polokouli přilepíme pomocí marmelády na lineckou sušenku a je hotovo. Já vím, je to piplačka, ale když si přizvete malé pomocníky, bude o zábavu (a binec v kuchyni) postaráno. 

Na obrázku jsou margotkové berušky ty vlevo. Berušky vpravo jsou z těsta na nepečené tatrankové kuličky. Recept někdy příště.


No bake coconut ladybirds

Ať se povedou!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...