pátek 26. srpna 2016

Nepečený kokosový pie

Do konce letních prázdnin zbývá jen pár dní a jako vždycky si můžeme jen povzdechnout, jak rychle to uteklo. Kvůli každoroční trojkombinaci "práce - dovolená - dohánění práce" se hlásím po delší pauze, o to větší mám ale chuť se znovu pustit do společného sladkého tvoření s vámi. Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že bublanin, ovocných knedlíků, drobenkových koláčů i zavařování jste se už letos asi nabažili, začnu proto s ohledem na momentálně panující počasí z druhého konce - nepečeným moučníkem. Křupavý sušenkový základ a lehká kokosovo-tvarohovo-pudinková náplň je myslím tím pravým dezertem na rozloučenou s prázdninami:

Nepečený kokosový pie

Koláč můžete lehce přeměnit v dezert do skleničky - stačí prostřídat Koka sušenky ve vrstvách s krémem a povrch posypat opraženým kokosem.

no bake coconut pie

průměr 24 cm

Ingredience 

/krusta/
180 g Koka sušenek
60 g másla
2 lžíce kokosu

/náplň/
100g bílé čokolády
1 kokosový pudink bez vaření Crème Olé
250 ml mléka
250g polotučného tvarohu ve vaničce
5 lžic kokosu

/dokončení/
3 – 4 lžíce kokosu (ideálně hrubě nastrouhaného) 

Postup 

Koka sušenky rozdrtíme, smícháme s kokosem a s rozpuštěným máslem a napěchujeme na dno koláčové či dortové formy. Dáme alespoň na 30 min. do lednice ztuhnout.

Na náplň rozpustíme bílou čokoládu nad vodní lázní a necháme trochu vychladnout. Mezitím si připravíme pudink Crème Olé podle návodu na sáčku s tím rozdílem, že použijeme jen 250 ml mléka - pudink tak bude hustší. Do pudinku vešleháme tvaroh, čokoládu a nakonec kokos. Dle chuti dosladíme.

Na pánvi krátce opražíme na sucho kokos, až získá nahnědlou barvu – ihned ho přesypeme na talíř či tácek, aby zde rozložený vychladl.

Náplň přendáme na připravenou sušenkovou krustu, uhladíme a hustě posypeme opraženým kokosem.

Chladíme v lednici alespoň 4 hodiny. 

Před podáváním doporučuji nechat koláč chvíli v pokojové teplotě, aby sušenková vrstva povolila a lépe se krájela.
 
no bake coconut pie

no bake coconut pie

Ať se povede a zpříjemní loučení s prázdninami!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...