pátek 27. května 2016

Kokosová dortová lízátka / cakepops

Děti. 
Jakmile se nám objeví v životě, nedovedeme si ho už bez nich představit. 
Ano, občas (často) nostalgicky zavzpomínáme na dobu, kdy jsme si mohli o víkendu přispat, kdy byl náš společenský život bohatší a kulturní zážitky přesahovaly rozměr loutkového divadla či dětského hřiště. Rodičovství má svá úskalí, děti často odolávájí našim výchovným pokusům a dokážou nám pěkně zamotat hlavu. Jenže nám taky přinášejí ten nejkrásnější pocity na světě a ti vnímavější z nás se od nich mohou spoustě věcí přiučit - je to třeba radost z obyčejných věcí, údiv nad tím, co je pro nás dospělé samozřejmé, otevřená mysl a chuť se učit, schopnost žít pro přítomný okamžik, upřímnost. Kdybychom se častěji na svět dívali očima malého dítěte, žilo by se nám určitě lépe.

A jelikož se blíží první červen a s ním i Den dětí, sluší se to pořádně oslavit. A k oslavě patří dobroty. Co třeba lentilkové sušenky, zdravé jahodové chia nanuky, beruškové cupcakes nebo domácí pribináček?  

Malé (ale i velké) neposedy také určitě nadchnou

Kokosová dortová lízátka / cakepops

Kokosem obalené kuličky můžete napíchnout na lízátkové tyčky nebo je podávat jen tak. 

coconut cakepops


cca 25 kusů (dle velikosti)

Ingredience 

/korpus/
3 vejce
50 g cukru krupice
60 g hladké mouky
20 g kakaa
2 lžíce oleje
půl prášku do pečiva

/na dokončení/
50 g strouhaného kokosu + na obalení 
1 Crème Olé kokosový pudink za studena

Postup 

Troubu předehřejeme na 160 stupňů.

Vejce s cukrem ušleháme do husté světlé pěny, zašleháme olej a vařečkou vmícháme mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva. Těsto rozetřeme do dortové formy (průměr 24 cm, u menší upravte délku pečení dle potřeby) nebo malého pekáčku a pečeme cca 15 - 18 min, až je špejle po vytažení z těsta suchá a bez nalepených drobečků.

Upečený korpus necháme částečně vychladnout, poté ho vyklopíme z formy na mřížku a necháme vychladnout úplně.

Pudink připravíme dle návodu na sáčku.
Korpus rozdrobíme na malé drobečky, přidáme kokos a pudink a dobře promícháme - z výsledné směsi by měly jít dobře tvarovat kuličky. Pokud je příliš lepivá, lze zahustit dalším kokosem nebo piškotovými drobečky.

Tip: ve verzi pro dospěláky doporučuji ubrat trochu pudinku a nahradit ho rumem :)

Ze směsi vytvoříme malé kuličky, které obalíme v kokosu a necháme vychladit. Můžeme je podávat jen tak nebo napíchnout na lízátkové tyčky a pro slavnostní příležitost i ozdobit mašličkou.  


coconut cakepops


coconut cakepops


Ať se povedou a udělají malým oslavencům radost!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...