neděle 13. března 2016

Velikonoční nugátové sušenky


Tak už je to tady. Konečně se zase můžeme probouzet do světla a těšit se na jaro a taky na Velikonoce, mé oblíbené terapeuticko-pečící období. 

Má to jedinou chybu, a to že určitě nestihnu upéct všechno, co mám na svém dlouhém průběžně doplňovaném seznamu nápadů a receptů k vyzkoušení. Jak dlouhý je ten váš? Možná vám na něm teď totiž přibude ještě jedna položka. 

Není zač :)

Velikonoční nugátové sušenky

A samozřejmě nejen velikonoční. Pochutnat si na nich můžete úplně kdykoli :)


nougat cut out cookies


Ingredience 

120 g Hery
1 velké vejce
70 g Orion nugátové čokolády na vaření - rozpustit
80 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
230 – 250 g hladké mouky
1 lžička kakaa 

Postup 

Změklou Heru krátce vyšleháme s cukry, zašleháme vejce a vlažnou čokoládu. Ručně vmícháme mouku smíchanou s kakaem. Vypracujeme hladké ještě mírně lepivé těsto (při vyvalování se do něj zapracuje další mouka, proto je třeba nechat těsto v této fázi měkčí) a dáme ho v igelitovém sáčku do lednice na 1 hodinu vychladit.Troubu předehřejeme na 140 stupňů.

Těsto odebíráme z lednice po částech, protože se s ním lépe pracuje, dokud je vychlazené. Každou část vyválíme na 3 mm silný plát, v případě potřeby podsypáváme moukou (já používám směs mouky s trochou moučkového cukru). Vykrajujeme tvary, které klademe na plech vyložený pečícím papírem. Před pečením lze pod vykrojené tvary položit špejli a mírně přimáčknout - vzniknou tak sušenková "lízátka", která udělají radost dětem a ozdobí velikonoční stůl.
Jelikož těsto drží dobře tvar, hodí se i pro použití různých ozdobných sušenkových razítek a vytlačovaček:


Pečeme 13 – 15 min. dle velikosti tvarů.


Po vyndání z trouby přendáme sušenky na mřížku vychladnout.

Sušenky zdobíme bílkovou polevou a cukrovým zdobením, lze je i slepit oříškovou pomazánkou nebo si na nich pochutnat jen tak :)

Sušenky zabalené v celofánu budou jistě milým překvapením pro koledníky:


 Ať se povedou a udělají nejen na Velikonoce mnoho radosti!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...